Firefox’ta Unreal Engine 4 nasıl çalışır?

Bu yazımızda sizlere oyun motorlarından olan Unreal Engine 4’ün Firefox’ta nasıl çalıştığını gösteriyoruz. Video’yu izleyebilirseniz yüksek çözünürlükte izleyiniz.

Video’da göreceğiniz gibi, Epic Games  ve Mozilla Firefox; bir tarayıcı üzerinden Unreal Engine 4’ün nasıl çalışabileceğini gösteriyorlar.

Hiçbir eklentiye gerek kalmaksızın direkt tarayıcı üzerinden oyun motoru aracılığıyla oyun çalıştırılabiliyor. Oyunun akışı normal akışa çok yakın bir performans sergiliyor.  Denenen oyunlar; Epic’s Soul ve Swing Ninja. Altta da açıklamayı görebilirsiniz konuyla ilgili Mozilla yöneticisi Brendan Eich’a ait;

Rahatsız edici bir şekilde oyunu indirip kurmaktansa birkaç linke tıklayıp da oyunlara erişebilecek kadar teknoloji gelişim gösterdi. asm.js içine Emscripten’dan C ve C++ çapraz derlemesi ile geliştiriciler de kendi oyunlarını yerliye yakın bir hızda çalıştırabilirler. Bu şekilde de Web’e de diğer ortamlardaki gibi yaklaşabilirler.

Kaynak;
http://www.eurogamer.net/articles/2014-03-13-watch-unreal-engine-4-running-in-firefox

 

Siz ne diyorsunuz?Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz.Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Flappy Bird'in Yapımcısı Oyunu Geri Getirmeyi "Düşünüyor" başlıklı makalemizde android, Dong Nguyen ve Flappy Bird hakkında bilgiler verilmektedir.Daha fazla yazımızı görmek için Ne Fark Eder ki! Anasayfa'yı ziyaret edebilirsiniz.Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog ve dijital stratejist. Growth hacking marketing de yapar ve yaptırır. Bilge Adam dijital medya eğitmeni, Ne Fark Eder ki! yazarı, HYTürkyılmaz growth hacking ve dijital pazarlama blogu yazarı, eğitmeni ve konuşmacısı. Organik İDEA kurucusu.

Tüm yazıları - Web sitesi

Beni çekinmeden takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious

Author: Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog ve dijital stratejist. Growth hacking marketing de yapar ve yaptırır. Bilge Adam dijital medya eğitmeni, Ne Fark Eder ki! yazarı, HYTürkyılmaz growth hacking ve dijital pazarlama blogu yazarı, eğitmeni ve konuşmacısı. Organik İDEA kurucusu.

Share This Post On
Önceki yazıyı okuyun:
Flappy Bird’in Yapımcısı Oyunu Geri Getirmeyi “Düşünüyor”

Hiç bir zaman "Asla!" dememelisiniz. Nguyen'in Rolling Stone ile yaptığı röportaja göre Flappy Bird'ün kanatları ateş saçarak zaferinin tadına tekrar...

Kapat