Firefox’ta Unreal Engine 4 nasıl çalışır?

1 Firefox'ta Unreal Engine 4'ün gerçek zamanlı akışının gösterimi
14 Mart 2014 at 14:03  •  Posted in Mozilla, Oyun, Unreal Engine 4 by  •  1 Comment

Bu yazımızda sizlere oyun motorlarından olan Unreal Engine 4’ün Firefox’ta nasıl çalıştığını gösteriyoruz. Video’yu izleyebilirseniz yüksek çözünürlükte izleyiniz.

Video’da göreceğiniz gibi, Epic Games  ve Mozilla Firefox; bir tarayıcı üzerinden Unreal Engine 4’ün nasıl çalışabileceğini gösteriyorlar.

Hiçbir eklentiye gerek kalmaksızın direkt tarayıcı üzerinden oyun motoru aracılığıyla oyun çalıştırılabiliyor. Oyunun akışı normal akışa çok yakın bir performans sergiliyor.  Denenen oyunlar; Epic’s Soul ve Swing Ninja. Altta da açıklamayı görebilirsiniz konuyla ilgili Mozilla yöneticisi Brendan Eich’a ait;

Rahatsız edici bir şekilde oyunu indirip kurmaktansa birkaç linke tıklayıp da oyunlara erişebilecek kadar teknoloji gelişim gösterdi. asm.js içine Emscripten’dan C ve C++ çapraz derlemesi ile geliştiriciler de kendi oyunlarını yerliye yakın bir hızda çalıştırabilirler. Bu şekilde de Web’e de diğer ortamlardaki gibi yaklaşabilirler.

Kaynak;
http://www.eurogamer.net/articles/2014-03-13-watch-unreal-engine-4-running-in-firefox

 

Siz ne diyorsunuz?Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz.Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Flappy Bird'in Yapımcısı Oyunu Geri Getirmeyi "Düşünüyor" başlıklı makalemizde android, Dong Nguyen ve Flappy Bird hakkında bilgiler verilmektedir.Daha fazla yazımızı görmek için Ne Fark Eder ki! Anasayfa'yı ziyaret edebilirsiniz.Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist: Ankara'da yer alan dijital medya, reklam, growth hacking danışmanı ve eğitmeni. Bilge Adam dijital medya eğitmeni, Ne Fark Eder ki! yazarı, HYTürkyılmaz Dijital kurucusu. hyturkyilmaz.com

Tüm yazıları - Web sitesi

Beni çekinmeden takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious

Önceki yazıyı okuyun:
Nurus'a ait Alava adlı çalışma koltuğu 2. görsel
Modern mobilya rehberi 2016 ile yeni yılınızda ofisiniz için alabileceğiniz çağdaş tasarımlar

Modern mobilya rehberi ile 2016 yılında ofisinizi yenileyin, güçlü bir görünüme sahip olun! Startup veya girişiminiz için itibarınızı artırın rehberimizle.

Kapat