Firefox’ta Unreal Engine 4 nasıl çalışır?

1 Firefox'ta Unreal Engine 4'ün gerçek zamanlı akışının gösterimi
14 Mart 2014 at 14:03  •  Posted in Mozilla, Oyun, Unreal Engine 4 by  •  1 Comment

Bu yazımızda sizlere oyun motorlarından olan Unreal Engine 4’ün Firefox’ta nasıl çalıştığını gösteriyoruz. Video’yu izleyebilirseniz yüksek çözünürlükte izleyiniz.

Video’da göreceğiniz gibi, Epic Games  ve Mozilla Firefox; bir tarayıcı üzerinden Unreal Engine 4’ün nasıl çalışabileceğini gösteriyorlar.

Hiçbir eklentiye gerek kalmaksızın direkt tarayıcı üzerinden oyun motoru aracılığıyla oyun çalıştırılabiliyor. Oyunun akışı normal akışa çok yakın bir performans sergiliyor.  Denenen oyunlar; Epic’s Soul ve Swing Ninja. Altta da açıklamayı görebilirsiniz konuyla ilgili Mozilla yöneticisi Brendan Eich’a ait;

Rahatsız edici bir şekilde oyunu indirip kurmaktansa birkaç linke tıklayıp da oyunlara erişebilecek kadar teknoloji gelişim gösterdi. asm.js içine Emscripten’dan C ve C++ çapraz derlemesi ile geliştiriciler de kendi oyunlarını yerliye yakın bir hızda çalıştırabilirler. Bu şekilde de Web’e de diğer ortamlardaki gibi yaklaşabilirler.

Kaynak;
http://www.eurogamer.net/articles/2014-03-13-watch-unreal-engine-4-running-in-firefox

 

Bir önceki yazımız olan Flappy Bird'in Yapımcısı Oyunu Geri Getirmeyi "Düşünüyor" başlıklı makalemizde android, Dong Nguyen ve Flappy Bird hakkında bilgiler verilmektedir.

Hasan Yasin Türkyılmaz

Bilge Adam'da Dijital Medya Eğitmeni, 2D2 Studio kurucusu ve Voltaj Studio'nun Dijital Medya ve Reklam Yöneticisi, birçok disipline hakim, projelerde yer almış ve yer almaya devam etmekte, Ankara Üniversitesi Sosyoloji mezunu, öğrenmekten, araştırmaktan bıkmayan bir insan...about.me/hyturkyilmaz

Daha fazla yazısı - Websitesi

Editörümüzü takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious

Bir Cevap Yazın