Etiketlenmişler: windows

Windows 7 yüklerken arkadaşlarım ve ben dil sorunuyla karşılaştık. Çözümü ise birkaç araştırmayla bulundu. Paylaşmadan da olmaz.

Windows 7’yi internetten bir şekilde indirmiş ya da elde etmiş insanlar olarak, kırılmış RTM süsü verilmiş olarak kullanıyoruz. Ve bu sistem yüklerken Türkçe dil seçeneğini seçmemize izin veriyor yalnız klavye ve yüklerken ki menü dili olarak. Sstem dili olarak değil. Sistem yüklendiğinde ise sadece İngilizce oluyor sistem.

Sorunun çözümü;

Windows Update bölümüne giriyoruz Control panel’den. Ve güncellemeleri kontrol ediyoruz, ek olarak da dil paketlerinden Türkçe’yi(Turkish) seçiyoruz. Ek olarak yüklemek istediğimiz varsa onu da seçebiliriz ya da Türkçeleşme gerçekleştikten sonrasında da yapabiliriz bunu. Sistem güncellemeyi gerçekleştirirken kapanıp açılacak ve sonunda sistem Türkçe olacak ama bir ayrıntı daha var. Açıldığında yine ingilizce olacak herşey. Siz bunun için Control Panel’e gidin. Language’a tıklayın ve English yazan herşeyi Türkçe’ye ve Türkçe Q ya çevirin. Sistem yeniden başlayınca Türkçe olacak.

Yararlı olması dileğiyle…

Ne fark eder ki! bülteni

Photos on Instagram

Son pin’ler

Kategoriler

Arşivler