İçeriğe geç

Samsung Telefonumdaki Simgelerim Kayboldu!

Çözümü çok basit. Heyecana gerek yok.

İlk önce sıradan teknik servis kurallarını uyguluyoruz.

 • Telefonu kapatıp açınız.
 • Percussive Maintenance / Vurarak onarım. Yalnız telefonlarda bu yöntemi kullanmanızı tavsiye etmiyorum. 😀 Çok hassas entegreleri olabiliyor.

Bunlar sorununuzu çözmediyse aşağıdaki adımları uygulayalım;

 1. Samsung telefonumuzdaki menü tuşuna basıyoruz.
 2. Menülerden Ayarlar’ı bulup, ayarlara giriyoruz.
 3. Ayarlar’dan Uygulama Yöneticisi’ne giriyoruz.
 4. Uygulama Yöneticisi’nden Hepsi’ni seçerek tüm uygulamaları görüyoruz.
 5. TouchWiz adlı uygulamayı buluyoruz.
 6. TouchWiz adlı uygulamadayken ikinci satırda ve sağ tarafta yer alan veriyi sil’i seçiyoruz.
 7. Bütün simgeleriniz artık karşınızda.
TouchWiz'den veri silme
TouchWiz’den veri silme

Siz ne diyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan DVD yazıcım hiçbir DVD yazmıyor! başlıklı makalemizde disk, dvd ve nero hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için Ne Fark Eder ki! Anasayfa'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

 • Silisyum Karademir

  teşekkür touchwiz i silince geri geldir bir kısmı ama google play store halen yok ve dolayısıyla birçok progtram eksik. touchwiz nedir neden bu soruna sebep oluyor acaba?

  • Touchwiz Samsung’un dokunmatik kullanıcı arayüzüdür. İşletim sistemini yönetmemizi sağlayan dokunarak yönettiğimiz alan yani. Uygulamaları görürüz, arama yaparız, sms göndeririz ya hani. İşte bunun aracılığıyla yaparız. Eğer bu arayüz olmazsa hiçbir şey düzgünce çalışmaz. Telefonunuzda eğer bir arayüz sorunu varsa fabrika çıkışlı işletim sisteminin tekrar atılması telefonun formatlanmasından sonra tabi ideal olacaktır.

   Geç cevap için affedersiniz, işlerin yoğunluğu nedeniyle cevap veremedim.

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin nedir?

Bitcoin; kripto parabirimi, araya hiçbir kurum almaksızın kişiler arasında para aktarımı sağlıyor. Detayları yazımızda; Devamını okuyunBitcoin nedir?

Kapat